Mamy w szkole prawdziwe wiedźmy!

{phocagallery view=category|categoryid=10|imageid=55|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaybuttons=0|displaydescription=0|float=left} Wróżby i przepowiednie w Jaskini Czarownic!

Co się stało ze świetlicą?- pytali zaniepokojeni gimnazjaliści, widząc przeobrażenie szkolnej przestrzeni w mroczną jaskinię, owładniętą niepokornymi pająkami, odważnie wędrującymi po czarnych płachtach, którymi przykryto okna.  29 listopada w tajemnej grocie zasiadła  gromada czarownic, które pod okiem jednej z nich (Pani Violetty Poturnickiej- inicjatorki zorganizowania Jaskini Czarownic) przy blasku świec poddawała katuszom niepewnych swej przyszłości uczniów, czytając ze szklanych kul, kart i papierowych losów tajemnice przyszłości.

Przerażeni , lecz ciekawi uczniowie zasiadali przy stolikach i patrzyli, jak przybrane w czarne suknie, z tirami na głowach, z  przyczernionymi i twarzami, wiedźmy czytały losy z kart  i naszych dłoni. I już wiemy, że przy nas stoi niewierny przyjaciel, a na progu czeka wielka miłość.

Co lepsze prawda, czy  miła bujda? Kiedyś wosk, klucze;  dziś dynie i czarownice. Tak udało się po mistrzowsku połączyć staropolską tradycję andrzejkową z nowatorstwem Hellowen i odrobiną zabawy. Nikt- niestety!- nie potraktował  przepowiedni zbyt poważnie.

Czarownice z Jaskini Czarownic (gimnazjalistki)

{phocagallery view=category|categoryid=10|limitstart=0|limitcount=7|detail=6|displayname=0}