Inauguracja sportowego roku szkolnego w Gimnazjum im. Noblistów w Rokietnicy

26 września Mistrzostwami Szkoły w biegach przełajowych uczniowie nowego gimnazjum rozpoczęli sportową i rekreacyjną działalność naszej szkoły .Kalendarz imprez przewiduje udział w imprezach zarówno szkolnych jak i na terenie województwa wielkopolskiego. Nasi uczniowie uczestniczą w rywalizacji SZS(Szkolny Związek Sportowy) w biegach przełajowych, siatkówce, piłce ręcznej i tenisie stołowym, w zawodach organizowanych przez TKKF( Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej), MOS(Miejski Ośrodek Sportu). Uczniowie trenujący w gminnych klubach startują w zawodach organizowanych przez Okręgowe Związki Sportowe danej dyscypliny.

Mistrzostwa szkoły w przełajach miały na celu wyłonienie najlepszych biegaczy i stworzenie reprezentacji szkoły na Mistrzostwa Powiatu. Uczniowie biegali na dystansie 1300 metrów w dwóch kategoriach wiekowych: klasa I i II oraz osobno klasa III z podziałem na chłopców i dziewczęta. W zawodach wzięło udział ponad 80 uczniów, z których zdecydowana większość bardzo ambitnie walczyła o jak najlepsze miejsce na mecie.

Zwycięzcami w swoich biegach zostali: Patrycja Rzepczyńska i Adrian Mocek (grupa młodsza), Sonia Augustyniak i Piotr Porysek ( klasa III).Ponadto na zawody powiatowe pojechali: Magdalena Kram, Mateusz Świerczyński, Mateusz Siedlik, Tomasz Ziętkiewicz i Gabriel Mocek.

Zał: zdjęcie z dekoracji w szkole.

Zawody powiatowe odbyły się 30 września w Poznaniu nad Maltą. Pogoda była piękna, biegaczy przybyło bardzo dużo (w każdym biegu około 200 startujących).Wszyscy nasi uczniowie przybiegali w pierwszych grupach, jednak do finału wojewódzkiego awans zdobywało pierwszych 6 na mecie. Sztuka ta udała się tylko Patrycji Rzepczyńskiej, która po 5 miejscu w ubiegłym roku, tym razem nie dała rywalkom żadnych i wygrała zostając mistrzynią powiatu poznańskiego.

W zawodach brali też udział uczniowie szkół poznańskich( 8 pierwszych awansowało do finału wojewódzkiego) oraz wszyscy chętni niezrzeszeni( bieg memoriału Szwarca)- bieg był wspólny, ale klasyfikacja osobna. Tutaj Patrycja przegrała tylko z jedną zawodniczką z Poznania.

Wojciech Brych- Kadziński