Szkoła Podstawowa w Rokietnicy

Sukcesy biegowe Patrycji Rzepczyńskiej

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

  Biegacze sekcji biegowej UKS Słowian Mrowino rozpoczęli we wrześniu drugi okres startowy.

Sezon biegowy rozpoczyna się w grudniu i kończy w listopadzie następnego roku. Po okresie przygotowawczym zawodnicy zaczynają starty w marcu i kończą pierwszy okres startowy w czerwcu. Po krótkiej przerwie (3tygodnie) wznawiają treningi, które kończy letni obóz sportowy. Po obozie zaczyna się drugi okres startowy.

 

     Patrycja pierwszy okres startowy zakończyła dużym sukcesem wygrywając młodzieżowe Grand Prix Poznania. Jest to cykl 8 biegów na dystansie 3.5 km, rozgrywanych raz w miesiącu, z których trzeba ukończyć pięć. Niestety złamanie palca nogi wyeliminowało ją z zaplanowanych ostatnich  startów przed przerwą(Bieg Luboński i Solomon Trial Running). Patrycja nie załamała się i wznawiając treningi przygotowała się do letnich obozów.

Ciężka praca już we wrześniu zaowocowała wysoką formą, której zwiastunem było zwycięstwo i dobry czas uzyskany w Finale Biegów Rodzinnych w Rokietnicy na dystansie 6 km. Tydzień później w biegu Chrobrego w Poznaniu na 1500 m. Patrycja zajęła 2 miejsce. Wreszcie przyszedł czas na najważniejszy start we wrześniu- Mistrzostwa Powiatu w biegach przełajowych. W ubiegłym roku Patrycja zajęła 5 miejsce (sześć pierwszych awansuje do finału wojewódzkiego). Tym razem wynik przeszedł najśmielsze oczekiwania. Po wspaniałym finiszu na ostatnich 200 metrach i to pod górkę Patrycja „połknęła” rywalki i wygrała zdecydowanie. Wielkie gratulacje!.

     Ponieważ jestem maratończykiem i od pięciu lat biorę udział w Maratonie Poznańskim chcę swoim zawodnikom zaszczepić sentyment do tego biegu(największy maraton w Polsce- 5 tysięcy startujących) aby może za parę lat oni również w nim wystartowali. Dzień przed maratonem odbywają się biegi młodzieżowe pod hasłem „ w drodze do maratonu”. Na pewno nas tam nie zabraknie. A w listopadzie rozpoczyna się kolejna edycja Grand Prix Poznania i kolejne wyzwania.

                                                                                                            Wojciech Brych-Kadziński

Godło Polski