Imieniny szkoły

{phocagallery view=category|categoryid=9|imageid=47|detail=0|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaybuttons=0|displaydescription=0|float=left}

Tradycją Gimnazjum im. Noblistów w Rokietnicy stało się uroczyste świętowanie Dnia Patrona, które nazywamy Imieninami Szkoły. Rok rocznie wybieramy z szacownego grona innego laureata, którego sylwetkę staramy się poznać. W tym roku szczególne miejsce zajęła Maria Skłodowska- Curie. Krocząc jej ścieżkami, przemierzaliśmy epokę , w której żyła i próbowaliśmy zrozumieć, z jakimi problemami musiała mierzyć się jako Polka, kobieta, wybitny naukowiec - dwukrotna zdobywczyni Nagrody Nobla (w dziedzinie fizyki i chemii).

16 grudnia nastąpiła prezentacja naszych dokonań: filmów dotyczących mody czasów noblistki, sportów, zainteresowań kobiet. Nie zabrakło inscenizacji, w której główną bohaterką była polska intelektualistka.

Zbieraliśmy także informacje o polskich laureatach Nagrody Nobla w innych dziedzinach: za działalność pokojową i w dziedzinie  literatury. Czytaliśmy wiersze W.Szymborskiej  i Cz. Miłosza. Analizowaliśmy utwory prozatorskie H. Sienkiewicza i W. Reymonta. Podążaliśmy za myślą polityczną Lecha Wałęsy.

Realizacja założeń projektu, jakim był Dzień Patrona, wiązała się dla nas nie tylko z koniecznością zdobywania wiedzy teoretycznej, ale stała się okazją do prawdziwie dobrej zabawy , podróżą do przeszłości w wehikule czasu i dobrym sposobem integrowania społeczności uczniowskiej.

Karolina Król, klasa IIIa

{phocagallery view=category|categoryid=9|limitstart=0|limitcount=9|detail=6}