Czarek Botta laureatem konkursu Wielkopolskiego Kuratora Oświaty

12.04.2016 odbyło się uroczyste wręczenie zaświadczeń i nagród laureatom konkursu matematycznego Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Czarek Botta uczeń pierwszej klasy Gimnazjum w Rokietnicy jako laureat otrzyma maksymalna liczbę punktów na egzaminie gimnazjalnym z matematyki oraz prawo wyboru dowolnej szkoły ponadgimnazjalnej poza standardową procedurą rekrutacyjną.

Nagroda ta jest tylko potwierdzeniem niezwykłych zdolności matematycznych naszego ucznia, ponieważ już kilka tygodni wcześniej Czarek został finalistą prestiżowej ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów, co również skutkuje zwolnieniem z egzaminu gimnazjalnego i prawem wyboru liceum.

Gratulujemy sukcesów i jednocześnie trzymamy kciuki za Czarka w finale Międzynarodowego Konkursu PANGEA, który odbędzie się pod koniec kwietnia we Wrocławiu.

Magdalena Brzostowska