Kangur 2016

Dnia 6 czerwca 2016 roku o godzinie 15:00 w naszym gimnazjum odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Międzynarodowego Konkursu „KANGUR MATEMATYCZNY”  2016 rok. Wśród nich był nasz uczeń Cezary Botta, który jako jeden z 28 na 25727 uczestników konkursu uzyskał maksymalną ilość punktów.

Przybyłą wraz z opiekunami młodzież powitał pan dyrektor Jacek Welman, następnie głos zabrały prezes Wielkopolskiego Towarzystwa Matematycznego KANGUR pani Jolanta Gabryelczyk - Dolata oraz wiceprezes pani Barbara Drożdżyńska – Jerzyńska.

O oprawę artystyczną zadbali uczniowie klas pierwszych i drugich pod opieką pani Karoliny Nawrockiej, zaprezentowali nie tylko talent sceniczny, lecz także umiejętności wokalne, muzyczne i taneczny.

Po wręczeniu nagród organizatorzy zaprosili nagrodzonych uczniów na warsztaty kreatywne pt. " Tęgie głowy kują metal". Tematem zajęć było własnoręczne wykonanie ramki na fotografię przy wykorzystaniu efektu metalu. Uczestnicy mogli dać upust wyobraźni a tym samym odreagować po konkursie zwieńczonym sukcesem.

Kangur 2016

Szkolny koordynator konkursu Violetta Cymerys