Kolejny matematyczny sukces Cezarego Botta

W ostatnim czasie przyzwyczailiśmy się już do sporych sukcesów matematycznych Cezarego Botta - ucznia Gimnazjum im. Noblistów w Rokietnicy. Tym bardziej cieszymy się z kolejnego osiągnięcia, jakim jest zajęcie II miejsca w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Pangea. Konkurs ten jest adresowany do uczniów szkół podstawowych (klasy 4-6), gimnazjów i liceów, organizowany jest w dwóch etapach: etap szkolny koordynowany jest w szkołach przez nauczycieli przedmiotu, na etap finałowy najlepsi uczniowie zapraszani są do Warszawy i Wrocławia.

W tym roku w Polsce wzięło udział ponad sto tysięcy uczniów z niemal 3500 szkół. To bardzo dobra wiadomość, zwłaszcza że powszechnie uważa się, że matematyka nie należy do ulubionych szkolnych przedmiotów.

Konkurs Pangea jest organizowany przez Meridian International School w Warszawie we współpracy z Akademią Finansów i Biznesu Vistula. Przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. Celem konkursu jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia. To sposób na poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji.

Gratulujemy Czarkowi i życzymy kolejnych sukcesów.

M.Brzostowska