Karate WKF

Dnia 14 maja 2016 roku w Mosinie odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Karate WKF, w których miałam przyjemność brać udział. Zawody miały miejsce w Szkole Podstawowej nr 1. Rozpoczęły się już o godzinie dziesiątej, kiedy to sędziowie serdecznie powitali wszystkich uczestników, a pierwsi zawodnicy weszli na tatami zagrzani do walki.

Konkurowałam w kategorii kata białych i żółtych pasów roczniki 2001/2002 z kilkunastoma dziewczętami. Wyczekiwałam długo, by podjąć walkę - dopiero około godziny szesnastej rozpoczęto daną konkurencję. Po wygraniu pierwszej walki czekał mnie półfinał, a także finał, w którym wykonywane kata zależało od nas samych. Zarówno ja jak i moja rywalka wybrałyśmy kata taikyoku shodan. Dzięki swojej prostocie pozwala ono zademonstrować siłę i dynamikę w pełnej krasie. Wygrałam końcowy pojedynek, co pozwoliło mi zdobyć cenne punkty doliczane do świadectwa końcowego z trzeciej klasy gimnazjum. Otrzymałam od sędziego głównego - Wiesława Grochowiny - dyplom, a także medal i puchar.

Choć były to zawody szkolne, przygotowywałam się do nich wraz z kolegami w uczniowskim klubie sportowym Błyskawica pod pilnym okiem trenera P. Jarosława Kuca.

Zawody były bardzo emocjonujące. Długo ich wyczekiwałam. Podczas samego turnieju towarzyszył mi pozytywny stres motywujący do działania. Uważam, że mistrzostwa takie jak te zachęcają uczniów, by poświęcać jeszcze więcej czasu swoim pasjom.

Urszula Cichańska