Sukcesy uczniów klasy II d

Dnia 30 kwietnia wyruszaliśmy do Kielc z pozytywnym nastawieniem i nadzieją na wygraną. Podróż była bardzo mecząca. Od razu po zameldowaniu się w hotelu poszedłem razem z tatą odpoczywać, aby mieć dużo energii na następny dzień. Niestety w pierwszym dniu Mistrzostw bardzo szybko odpadłem. Były to rozgrywki drużynowe. Musiałem natychmiast przemyśleć swoje błędy w grze. W kolejnej rywalizacji wszyscy graliśmy w odmianę 8 bil. Zdobyłem brązowy medal!

Na początku byłem nie do pokonania, lecz w półfinale mój przeciwnik sprostał zadaniu i pokonując mnie, doszedł do finału. Muszę jednak zaznaczyć, że sprzyjało mu szczęście, ale i tak był to dobry występ. W następnym dniu tym razem czekała mnie odmiana 9 bil. Tutaj jednak pokazałem swoje umiejętności i zdobyłem Mistrzostwo Polski Juniorów do lat 17. Nikt nie był w stanie mnie zatrzymać. W ćwierćfinale pokonałem bardzo dobrego zawodnika z Łodzi - Piotra Polisa. Był to bardzo trudny pojedynek, jednak do każdej bili podchodziłem spokojnie i z wielkim skupieniem. Opłaciło się to! Wygrałem 6:1 i już miałem pewny drugi brązowy medal.

Z myślą, że jestem znowu w półfinale, wiedziałem, że teraz jest to mój moment i muszę zrobić wszystko, aby wygrać. Udało się. Pokonując młodszego zawodnika 6:0, byłem jeszcze bardziej nastawiony na zwycięstwo. Tak też się stało. W finale wygrałem 6:3 i byłem niesamowicie zachwycony :D!!! Nie mogłem opanować swoich emocji. Nie powiem już, co mój tata wyprawiał na sali gier. To było największe i najważniejsze zwycięstwo w mojej karierze. Ostatni dzień gier był również bardzo dobry. Niestety nie udało się przywieźć kolejnego medalu. Przegrałem w grze o brązowy medal.

Ogólnie zdobyłem pierwsze, trzecie i piąte miejsce na tych mistrzostwach. Ogromny sukces! Jednak to nie koniec niespodzianek dla mnie.

Na koniec Mistrzostw ogłoszono, że jestem w Kadrze Narodowej i będę reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Albanii, które odbędą się 25 lipca. Od tamtego czasu cały czas trenuję i jestem nastawiony znowu na dobre wyniki, bo to jest najważniejsze. Mistrzostwa w Kielcach były dla mnie cudownym czasem.

Krzysztof Kaczmarek

Mistrz Polski Juniorów w odmianę 9 bil