Dzień języków obcych

Kolejny raz zorganizowaliśmy  Europejski Dzień Języków Obcych
i ponownie próbowaliśmy zainteresować Uczniów językami obcymi  innymi niż angielski.

W szkole odbyły się trzy konkursy. W pierwszym z nich uczyliśmy się podstawowych wyrażeń służących do krótkiego zaprezentowania siebie podczas pierwszej rozmowy z nowo poznaną osobą. Wyrażenia te były w językach: rosyjskim, francuskim, włoskim i duńskim. Test z tychże wyrażeń najlepiej zaliczyły:

Paulina Skotarczyk z klasy 3a oraz Julia Kordylasińska z klasy 3b.

Drugi konkurs to quiz. Należało odpowiedzieć na pięć pytań  sprawdzających znajomość słówek z innych języków oraz pochodzenie słów. Prawidłowe odpowiedzi wylosowane przez Pana Dyrektora to: odpowiedź Tomasza Tomczaka z klasy 1e, Michała Cierpickiego z klasy 1e oraz Kamila Wlazły z klasy 2c.

Trzecia konkurencja wymagała zdolności manualnych i plastycznych. Uczniowie stworzyli imponujące prace przedstawiające ważne, znane na całym świecie  postaci związane z Ameryką.

Najlepsza praca została wykonana przez Natalie Taszarek z klasy 1e.

Uczniowie mieli tez możliwość wykonania własnego logo Europejskiego Dnia Języków. Wyróżnienia otrzymali: Izabela Kowalak z klasy 1b, Martyna Wojciechowska z klasy 1b oraz Łukasz Owczarz z klasy 3b.

Wielu Uczniów poświęciło w domu czas na znalezienie wyrażenia, sentencji, powiedzenia lub dłuższego cytatu w języku obcym, którym ozdobili szafkę. Dzięki temu 26 września szkoła stała się wesoła, barwna, ciekawa i poczytna J miło było popatrzeć i poczytać to, co zainteresowało uczniów. Dziękujemy tym, którzy poświęcili czas i mieli przez to wkład w organizację EDJO. Najbardziej podobały się szafki nr 57, 20 i 131 a także 87 i 201.

Po lekcjach pojechaliśmy dużą grupą do Collegium Novum w Poznaniu na Noc Neofilologów. Skorzystaliśmy z warsztatów i wykładów. „Zadowoleni lingwistycznie” wróciliśmy do Rokietnicy.

Pozostaje czekać na kolejny EDJO.