Święto Edukacji w naszej szkole

14 października obchodziliśmy w naszym gimnazjum Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia zamiast lekcji odbył się krótki Apel.  Na początku przemówił Pan Dyrektor. Następnie głos zabrała Pani Przewodnicząca Rady Rodziców, która złożyła życzenia  i podziękowania nauczycielom, dyrekcji, pracownikom szkoły.

Samorząd uczniowski przygotował życzenia dla nauczycieli. Część oficjalną  apelu zakończyło uroczyste ślubowanie klas pierwszych. W części artystycznej uczniowie zaprosili wszystkich na specjalne wydanie Wiadomości i Poradnika dla nauczyciela.  Nie zabrakło praktycznych porad dla polonisty, matematyka, historyka, informatyka czy chemika. Spotkały się one z entuzjazmem widowni, na której obecni byli też absolwenci naszego gimnazjum!! Śmiech wzbudziły szczególnie wyświetlane w tle, nagrane wcześniej filmiki ze szkolnych korytarzy i sal lekcyjnych. Na sam koniec uczennica klasy 1c Michalina Pieczak wykonała piosenkę pt. Nauczycielu mój – specjalnie dla nauczycieli na szkolną chandrę, a uczeń klasy 1b Daniel Boryczka złożył raz jeszcze życzenia wszystkim nauczycielom i zaprosił na następne wydanie Wiadomości i Poradnika za rok! Po apelu i krótkim spotkaniu z wychowawcami klas, rozeszliśmy się do domów.