Szlachetna paczka

Szanowni Rodzice. Kochana młodzieży Gimnazjum im. Noblistów w Rokietnicy.

Cieszymy się, że razem z nami zmieniacie świat na lepsze!

Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka.
Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem WLP-2550-538684), chciał przekazać kilka słów od siebie.
Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
W pobliże domu, gdzie mieszkają pani Teresa i jej synowie, podjechałam sama - bez innych wolontariuszy. Zawołałam chłopaków do noszenia kartonów. Ich reakcją było przede wszystkim wielkie zaskoczenie, gdy zorientowali się, że dla nich nie jest przeznaczone jedno z pokaźnych pudeł, ale wszystkie. Wagę zaangażowania darczyńców chłopcy odczuli więc na samym początku - i to dosłownie! Po kolei otwierali wszystkie pudła, na koniec zostawiliśmy te owinięte w świąteczny papier. Bogactwo i zróżnicowanie produktów naprawdę robiło wrażenie. Pani Teresa najbardziej wzruszyła się, kiedy zobaczyła pościel. Spodziewała się jednego kompletu, a dostała ich dziesięć (śmiała się, że dostaną je jeszcze chłopcy, gdy będą się żenić). Mówiła, że nie wie, gdzie teraz to wszystko pochowa. Dodała jednak, że mieć takie problemy jest bardzo miło. Chłopakom - oczywiście - najbardziej podobały się piękne sportowe buty, pani Teresie - odkurzacz. Widać było, że na całej rodzinie wielkie wrażenie zrobiły nie tylko zawarte w paczce produkty, ale także to, z jaką starannością paczka była przygotowana (moim zdaniem własnoręcznie pomalowane przez uczniów kartony były najładniejsze ze wszystkich, które widziałam w tym roku!), ile czasu im poświęcono. Wszyscy przeglądali też dołączone rysunki i życzenia od uczniów. Atmosfera była prawdziwie świąteczna.
Co chce przekazać Tobie wolontariusz:
Bardzo dziękuję za współpracę. To była przyjemność. Paczka spełniła wszystkie standardy, robiła naprawdę ogromne wrażenie. Gratuluję wielkiego serca i hojności! Życzę całej społeczności Gimnazjum im. Noblistów w Rokietnicy wspaniałych Świąt! P.S. Kartkę świąteczną od rodziny wkrótce przekażę.
Co chce powiedzieć od siebie rodzina:
Bardzo dziękujemy! Cieszymy się ze wszystkiego. To miło, że są ludzie, którzy myślą o innych.

Szczególnie chciałam podziękować wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom.
Klas: I a ,b, d, e, II a, b, e, III a, b, c ,d.
Zebraliśmy :

• kwotę = 1275 zł – zakupione zostało : - 3 pary sportowych butów, 4 komplety pościeli , odkurzacz, 2 gry planszowe oraz inne drobiazgi chemiczne i spożywcze.

zebraliśmy:

• 20 kg proszku do prania,
  • 12 kg cukru,
  • 14 kg mąki
  • 10 kompletów pościeli,
  • 41 opakowań makaronu,
  • 14 kg kaszy i ryżu,
  • 7 ręczników kąpielowych i kuchennych,
  • 20 sztuk różnych produktów chemicznych.

Żaneta Przebierała

(nauczyciel Gimnazjum im. Noblistów w Rokietnicy)