Projekt WORLD TALKS w naszym Gimnazjum

W dniach 13.02.-17.02.2017 już po raz trzeci gościliśmy w naszym Gimnazjum praktykantów z organizacji AIESEC w ramach projektu World Talks. W tym roku przyjechały do nas dwie panie:  Zhengning He z Chin oraz Alma Rosa Mercado Gudino z Meksyku. Praktykantki prowadziły lekcje angielskiego. Zajęcia te miały na celu zapoznanie uczniów z geografią, kulturą i zwyczajami krajów ojczystych wolontariuszy. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich kompetencji językowych i zastosowania swojej wiedzy w praktyce. Wolontariusze gościli w domach naszych Uczniów, dzięki czemu także oni  mieli okazję poznać naszą kulturę i zwyczaje.  Praktykantki były obecne na lekcji języka niemieckiego, historii oraz informatyki.

Tydzień z Janine i Almą był tygodniem udanym. Uczniowie byli zadowoleni, co potwierdzają ich komentarze napisane poniżej. Zachęcamy do ich przeczytania oraz do obejrzenia prezentacji.

I komentarze naszych Gimnazjalistów:

This week was really interesting and it gave us important experience. A lot of students had fun, because they met Alma from Mexico, and Janine from China. Here are the impressions of some of them:

‘She inspired me to study English. The women from other countries were very kind. For me that week was very cool. We learned a lot about other countries . With Janine we hit it off and  I hope that she will visit us next year’.- Olga Tyll, 1e

‘The first thing Janine learnt to say in Polish was “Czy macie tu Wi-Fi?’ Janine is kind and amiable’.- Natalia Nowaczyk, 1e

‘During the lessons with foreigners we heard about their culture, languages and traditions. Janine taught us how to write Poland  in Chinese’.- Mikołaj Just, 1e

‘They inspired us to travel around the world, and learn new languages’.

- Mateusz Mikołajczak & Dawid Górski, 1e

‘Janine is cheerful and funny. She hitted it off with Olga’.- Tomek Tomczak, 1e

‘Mmm… Nice’.- Tomek Piszora, 1e

‘What I can say about my experience is  that (previous to the lessons) I didn’t know so much about the beautiful places and culture in Mexico. What’s more, I think China is very different in language and culture from other countries’.- Mateusz Marciniak, 1e

‘We were teaching Janine from China how to dance ‘Ducklings’ (Kaczuszki).  And we taught the Mexican woman, Alma, some Polish words’.- Wojtek Noworyta & Kacper Żarna, 1e

Projekt AIESEC World Talks przyniósł zamierzone efekty - Uczniowie doskonalili komunikację językową w sytuacji naturalnego kontaktu z cudzoziemcami, a kontakt ten nie miał cech tradycyjnej nauki szkolnej. Używanie języka było potrzebą i elementem dobrej zabawy, a nie koniecznością. Co więcej, została wzbogacona nasza kompetencja międzykulturowa istotna w osobistym potwierdzeniu lub zaprzeczeniu uprzedzeń i stereotypów kulturowych.