Kto czyta najpiękniej po niemiecku?

Na przełomie listopada i grudnia odbył się w naszej szkole Konkurs pięknego czytania w języku niemieckim.  Chętni uczniowie z klas 7 i gimnazjalnych zaprezentowali swoją interpretację wybranych niemieckojęzycznych utworów. W styczniu zostały wręczone nagrody zwycięzcom i wyróżnionym. Jury w składzie: pani K. Trojan, pani K. Majchrowicz i pani E. Lepsza oceniało przede wszystkim płynność czytania, wymowę i interpretację wierszy.

Konkurs stał się świetna okazją do autoprezentacji własnego talentu i umiejętności oratorskich.  Uczniowie mieli okazję uczenia się od siebie nawzajem mistrzostwa wystąpień publicznych. Młodsi uczniowie zyskali doświadczenie, starsi pracowali nad zdrową rywalizacją. Wszyscy uczestnicy świetnie poradzili sobie z tremą. Po każdej części konkursu uczestnicy otrzymali informację zwrotną od jurorów i publiczności na temat mocnych i słabych stron występu.

W kategorii klas 7 i 2 gimnazjum I miejsce zdobyła Izabela Cofta, II miejsce Hubert Matasek, a na III miejscu znalazła się Michalina Pieczak. Jury przyznało również jedno wyróżnienie Laurze Foltyn z klasy 7g. W kategorii klas 3 gimnazjum zwyciężyła Klaudia Ziółkowska, która najładniej przeczytała wiersz „die Kuh” Heinza Erhardta. II miejsce zdobył Wojciech Pękosz, a III ex aequo Anna Girzak i Adam Łuczka. Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Cisek. Gratulujemy!

Podziękowania składamy na ręce Rady Rodziców SP w Rokietnicy za sfinansowanie nagród.

Katarzyna Trojan i Ewa Lepsza