Szkoła Podstawowa w Rokietnicy

Mistrzostwa Szkół w karate

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny

12 maja  w Hali Widowiskowo Sportowej w Kleszczewie  odbyły się Mistrzostwa Szkół Województwa Wielkopolskiego w karate Olimpijskim  WKF Kleszczewo 2018. W ich ramach zawodnicy prezentowali przed sędziami umiejętności w kata i kumite. Udział wzięli zawodnicy z UKS Błyskawica  reprezentując Szkołę Podstawową im. Jana Brzechwy z klasami gimnazjalnymi  w Rokietnicy.

Nasi karatecy zmagając się  z około 335 zawodnikami z 149 Szkół wywalczyli 8 medali w tym  5 złotych, 1 srebrny i 2 brązowych. Złote medale zdobyli:  Kacper Skąpski w kata indywidualnym,  Dominik Suszka w kumite, Michał Weber w kata indywidualnym, Julia Grochowska w kata indywidualnym oraz Paweł Grochowski w kata indywidualnym. Srebrny medal zdobył  Michał Weber w kumite. Brązowe medale zdobyli: Hanna Weber w Fantomie oraz Dominik Suszka w kata indywidualnym.

Zawody odbyły się na bardzo wysokim poziomie . Bardzo dobra postawa, nieustępliwość i coraz większe umiejętności pozwalają zawodnikom na osiągnięcie medalowych miejsc w zawodach rangi mistrzowskiej.

Zwycięzcami można uznać wszystkich uczestników bo ,, dopóki walczysz jesteś zwycięzcą”.

Te bardzo dobre wyniki nie byłyby możliwe dzięki ciężkiej pracy zawodników i naszego trenera Jarosława Kuc , gdyż jego zaangażowanie i włożony wysiłek owocuje medalami zdobytymi na zawodach.

Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za udział i zdobycie punktów dla Szkoły oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.